ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Odpowiedzialność społeczna jest integralną częścią naszej kultury organizacyjnej. Nasze działania są inicjowane przez osoby znające potrzeby zwierząt i lokalnych organizacji. Staramy się być partnerem dla lekarzy weterynarii, uczelni wyższych i społeczeństwa. Stoimy na stanowisku, że zobowiązanie się do pomocy potrzebującym niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Dlatego nasze kroki w tym kierunku są bardzo rozważne i zawsze głęboko przemyślane. Chcemy, aby pomoc nie była aktem jednorazowym, rozumiemy ją jako dłuższą współpracę, wspólne ustalanie potrzeb i możliwości. Dokładamy wszelkich starań, aby przedstawiać dokładne, uczciwe i obiektywne informacje na temat naszej współpracy z organizacjami i fundacjami dbającymi o zwierzęta. Cyklicznie wspieramy lokalne schroniska i fundacje przekazując Ich Podopiecznym karmy, materiały opatrunkowe i inne niezbędne artykuły. Nasze działania skupiamy w 3 filarach: SPOŁECZEŃSTWO, EDUKACJA, ŚRODOWISKO. Poniżej przedstawiamy nasze inicjatywy.

HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE - nazwa ogólnopolskich kampanii społecznych, prowadzonych od 9 lat przez Fundację Hospicyjną, których celem jest propagowanie idei hospicyjnych w społeczeństwie oraz promocja postaw wolontariackich.  Fundację Hospicyjną można wspierać wielorako. MEDiVET uczynił to, wykupując cegiełki, a także przekazując sprzet RTV. Zachęcamy również do odwiedzenia strony Fundacji Hospicyjnej: http://www.fundacjahospicyjna.pl.pl.

Kolejna nasza inicjatywa - „POTENCJALNY DAWCA SZPIKU". Przeszczep szpiku od Honorowego Dawcy jest darem życia dla drugiego człowieka. Akcja ma zasięg ogólnoświatowy, w 43 krajach na świecie jest 58 banków, zrzeszonych w ogólnoświatowym rejestrze potencjalnych dawców szpiku - BMDW -Bone Marrow Donor Worldwide. Przyłączenie się do banku nic nie kosztuje.

 

Akcja Pomocy dzieciom z Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki. Akcje pomocy organizuje Fundacja Redemptoris Missio, której celem jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy, prowadzących działalność medyczną w najuboższych krajach świata. A my - pracownicy MEDiVET nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tych informacji. Dotychczas uczestniczyliśmy w następujących akcjach na rzecz afrykańskich dzieci: "Ołówek dla Afryki"; "Kup Pan Szczotkę". Aktulanie wspieramy akcję "Podaj Mydło". Więcej informacji na stronie www.medicus.amp.edu.pl

We wrześniu 1998 r. Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła realizację programu dożywiania dzieci w ramach programu „Pajacyk”. Polega on na finansowaniu codziennego szkolnego posiłku dzieci z najuboższych rodzin. Z powodu głodu na świecie co sześć sekund umiera jedno dziecko. Dlatego Pajacyk, który od kilkunastu lat pomaga niedożywionym dzieciom w Polsce, poszerza obszar swoich działań, by również nieść pomoc głodnym dzieciom w najuboższych regionach świata  Firma BP rozpoczęła współpracę z PAH w ramach akcji „Pajacyk” w czerwcu 2000 r. Wtedy właśnie ruszył program BP partnerclub, pierwszy w Polsce program lojalnościowy z elementem charytatywnym. Nasi pracownicy korzystający z sieci BP  przekazują  punkty  PAYBACK  na wsparcie  akcji „Pajacyk”. Posiłek można też podarować każdego dnia, klikając w brzuszek pajacyka na stronie: www.pah.org.pl. Zachęcamy wszystkich ludzi wielkiego serca, do zaangażowania w tę akcję.

To kolejna inicjatywa, w którą włączyli się Pracownicy i osoby zaprzyjaźnione z firmą MEDiVET S.A . Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” wspólnie z firmą 3R Recycling Solutions prowadzi projekt, którego celem jest pozyskiwanie używanej odzieży i ponowne wykorzystanie materiału, z którego została ona wyprodukowana, czyli szeroko rozumiany recykling. Część zdobytych w ten sposób zysków firma 3R Recycling Solutions przeznaczy na rzecz Podopiecznych Fundacji (0,30 zł od 1 kg zebranej odzieży; 0,50 zł od 1 kg obuwia). Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.ciuchwruch.pl

Wzięliśmy udział w kolejnej (VIII) edycji akcji Wielcy Małym Artyści Pomagają Zwierzętom przed Zimą. Nasz wkład w tą akcję to przekazanie dla schroniska karm dla psów i kotów. Akcja ma zwrócić uwagę na problem zwierząt bezdomnych w Polsce, na konieczność ich adopcji. Pokazuje fantastyczne relacje ludzi ze zwierzętami adoptowanymi (w tym historie z kalendarza Wielcy Małym) i inne korzyści płynące z kontaktu ze zwierzętami (dogoterapia, felinoterapia, hipoterapia). Pomysłodawcą Akcji jest Agencja BKEV. Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.WielcyMalym.pl

Regularnie wpieramy i przekazujemy karmy i inne artykuły dla psów i kotów ze Schronisk. Działalność jaką prowadzą schroniska pozwala wierzyć, że wciąż jest wielu ludzi dobrej woli, którzy swe serca oddają bezdomnym zwierzętom. Wspólnie rozpropagujmy ogólnopolską kampanię PSIA – MAĆ.PL. Jej celem jest likwidacja pseudohodowli, w których nigdy nie liczy się zwierzę, a jedynie zysk jaki przynosi.

 

Jedną z dobrych inicjatyw, w jaką zaangażowali się nasi pracownicy to przekazanie 1% podatku na cele charytatywne.